January 12 - we are closed / 12.janvārī - esam slēgti
THE SPACE,
WHERE ART COMES ALIVE
TELPA,
KURĀ ATDZIMST MĀKSLA

Mikelandželo

Pasaules radīšana
Mikelandželo Buonarroti - itāļu tēlnieks un arhitekts. Viņš vispilnīgāk atspoguļo renesanses humānisma ideālus - monumentalitāti, vispārinātu formu, cilvēka skaistumu un neierobežoto spēju apliecinājumu. Viņš ir arī jaunā, baroka stila ievadītājs.
Mākslinieks kļuva slavens jau ar agrīnajiem darbiem. Viens no pazīstamākajiem darbiem mūsdienās ir marmorā veidotā skulpturālā grupa "Pieta" (1499, mirušā Kristus apraudāšana). Dzīvā un mirušā cilvēka ķermeņi harmoniski apvienoti un izveidota dižrenesansei raksturīgā miera un iekšējā līdzsvara pilnā konusveida jeb vienādsānu trīsstūra kompozīcija.
Laika posmā no 1501. līdz 1504. g. Mikelandželo rada statuju "Dāvids". Tēlnieks savu varoni attēlojis vispārējā garīgo un fizisko spēku saspringuma brīdī.
Darbs Siksta kapelā Mikelandželo kļuva par smagu pārbaudījumu, kas ilga četrus gadus. Viņš apgleznoja griestus un sienu augšdaļu ar daudzām kompozīcijām, kurās attēloja Vecās Derības sižetus (pasaules radīšanas vēsturi, praviešus un sibillas - sievietes, kas pareģo nākotni, senajiem grieķiem un romiešiem).


Izstādes garums: 40 min
Citas izstādes
LiEla zālē
Jaunas izstādes katrus 3-4 mēnešus
Sekojiet mums sociālajos tīklos, lai uzzinātu visus jaunumus pirmie!